Wednesday, 23 Sep, 2020 - 7:38   امروز  چهارشنبه ۲ میزان ۱۳۹۹ - ساعت به وقت کابل ۰۷:۳۸بخش ها:

ساطور سانسور درافغانستان بلند شده است

نظریات
دویچه وله
يكشنبه ۳۰ جدي ۱۳۸۶" البته اين اظهارات کاملاً ريا کارانه است. من فکرنمي کنم اين موضوع بيشتر جنبه ديني داشته باشد. اين حرف صرفاً درچوکات اخذ امتيازات سياسي ويا خوش نگهداشتن يک حلقه محدود است که نشان بدهند ما چقدر نسبت به دين خود تعهد داريم .مرور كوتاهي سياه نامه پشتون دژ...!!!؟

نظریات
سرویس خبررسانی آریانانت
چهارشنبه ۲۲ قوس ۱۳۸۵درین روزها که اقبال بخت یاری کرده وخوب یابد آقای ثابت را سر زبانها انداخته درست همان چیزی است که او خود میخواست اما چه باید کرد ؟ بر انانی که قلم می بردارند و دانسته ندانسته چیزی را می نویسند !!!؟و یاهم به قول خود شان میخواهند نقطه منفي بارزی را در مورد این یا آن نگارنده پیرامون این یا آن موضوع دریابند . چه نظرهای والايی ولی ایکاش اینها مواردی باشند استوار به مبنای عقلانی .گلبدین خان آفرینت خوب خدمت میکنی فصل خون  

نظریات
سرویس خبررسانی آریانانت
چهارشنبه ۱ قوس ۱۳۸۵


یکطرف دعوای کرسی ریاست میکنی

 یکطرف آهنگ قتل عام ملت میکنی

یکطرف آیات قرآن را تلاوت میکنی

 یکطرف خونریزی و جنگ وخصومت میکنی

 
سيد حسين انوری: "برخورد هيئت لوی حارنوالی را اصولی و قانونی تلقی نمی کنم"

نظریات
چراغ
شنبه ۲۹ میزان ۱۳۸۵برق 24 ساعته امکانات بهداشتي و اجتماعي وضعيت خوب اقتصادي مردم آن ولايت، محيط بسيار عالي فرهنگي و مسايل متعدد ديگري هستند که اين ولايت را به يک الگو براي سازنده گي براي ساير ولايات بدل کرده است هر چند طي چند ماه گذشته يک سلسله انفجارهاي را نيز در هرات شاهد بوديم، به هر صورت براي آگاهي و آشنايي بيشتر از مسايل ولايت هرات به ويژه در زمينه رشد اين ولايت در بخشهاي مختلف مصاحبه يي را با سيد حسين انوري والي هرات انجام داده ايم که با هم ميخوانيم.
مردم در کابل و پروان از توقف کار پروژه هاى همبستگى ملى شاکى اند

نظریات
آژانس خبرى پژواک
چهارشنبه ۲۶ میزان ۱۳۸۵نمايندگان شوراى هاى مردمى ولسوالى هاى کابل و پروان در ديدار با مسؤولين دولتى و بانک جهانى ، از توقف کار تعدادى از پروژه هاى همبستگى ملى در مناطق شان  شکايت نمودند.
ظاهر طنين هم پاداش يافت!

نظریات
سرنوشت
شنبه ۲۲ میزان ۱۳۸۵هموطنان آگاه ما در جريان هستند كه در اين چهار- پنج سال اخير، كشور در دست گرو ه هاى مافيايى مختلفى افتيده است. مافياى مواد مخدره، مافياى آثار عتيقه، مافياى چوب چهار تراش، مافياى اقتصاد و بالآخره مافياى سياست و دپلوماسى. رابطهء وزير خارجهء كنونى و نطاق بي بي سي را مى توان در چهار چوب همين روابط مافيايى مطالعه نمود.کارشناسان درمورد مذاکرات بين دولت و مخالفين نظريات متفاوت دارند

نظریات
آژانس خبرى پژواک
دوشنبه ۲۰ سنبله ۱۳۸۵شمارى ازکارشناسان  به اين باوراند که حکومت افغانستان ، مانند حکومت پاکستان با مخالفين خود راه  مذاکره را در پيش گيرند، اما تعداد ديگرى مى گويندکه چنين اقدام مؤفقيتى در پى نخواهد داشت .   

 
اگر وزیر فرهنگ، جوانان و توریزم می‌بودم!

نظریات
راه نجات
سه شنبه ۲۴ اسد ۱۳۸۵از نظر مردم

وزارت فرهنگ، جوانان و توریزم با توجه به هجوم فرهنگ‌های بیگانه که از خلا فرهنگی ناشی از چندین دهه جنگ سود جسته و در متن جامعه عرض‏اندام نموده است، از جمله وزارتخانه‌هایی است که مسئولیتی بس سنگین و مخاطره‌آمیز در پیش رو داشته که الحاق امور جوانان نیز به این وزارت به اهمیت آن افزوده است.می‌ترسيد يا از اسکورت لذت می‌بريد؟

نظریات
راه نجات
پنجشنبه ۸ سرطان ۱۳۸۵عبور و مرور مقامات دولت به خصوص در سطح وزیر یا بالاتر از چهار سال بدین سو، یکی از معضلات بزرگ و طاقت فرسای شهروندان شهر کابل شده است و علی رغم، اعتراضات، انتقادات و گوشزدهای مکرر و مداوم مردم و انعکاس آن از طریق رسانه‌های گروهی، متاسفانه این مشکل کماکان لاینحل باقیمانده است.

برخی از رسانه‌ها، به ویژه رسانه‌های دیداری، بارها تصاویر و گزارشاتی را پخش و نشر کرده‌اند که تعدادی از وطن‏داران و شهروندان به دلیل ایجاد راه‌بندی و عبور مقامات، دچار صدمات و مشکلات جدی شدند و حتی تعدادی از آنان در راه رسیدن به شفاخانه‌ها جان خویش را از دست دادند و در واقع قربانی شوکت طلبی زمامداران اصلاح‏ناپذیر خویش شدند.پوليس و خشونت از نظر مردم

نظریات
راه نجات
يكشنبه ۴ سرطان ۱۳۸۵نداشتن پولیس تعلیم‌یافته و آموزش دیده و رفتار نامعقول و خشونت‌آمیز با مردم، بی‌اعتمادی مردم از پولیس و گریز از قانون درمردم را در پی داشته است، چنان‏که اعتراض و شکایت مردم را نیز نسبت به عملکرد پولیس به همراه داشته است.

ولی رفتار غیر مسئولانه پولیس در قبال مردم از کجا نشأت گرفته؟ ادامه روند موجود چه تأثیری در رابطه مردم با پولیس خواهد داشته و راه‌های اصولی در مقابله با مشکل چه خواهد بود؟ در این موردنظر چند تن از همشهریان را جویا شدیم.پارلمان و 5/1 ماه رخصتی

نظریات
راه نجات
پنجشنبه ۱۸ جوزا ۱۳۸۵با گذشت چند ماه از آغاز به کار پارلمان و تجربه‌ای دموکراتیک با حضور نمایندگان مردم در دولت، از 15 جوزا به مدت 5/1 ماه رخصتی در پارلمان منظور گردید تا بنا به گفته‌ی رئیس دولت، نمایندگان ملت در ایام رخصتی به ولایات مربوطه حضور یافته و با تماس نزدیک با مردم، انعکاس‌دهنده‌ی حقیقی مشکلات، خواست و نظر مردم باشند، ولی این رخصتی زودهنگام چه برداشتی در دیدگاه مردم داشته، توقعات مردم از نمایندگان در طول رخصتی کار پارلمان چه بوده و این که ارزیابی مردم از عملکردهای پارلمان پس از رخصتی چه خواهد بود، نظر تعدادی از شهروندان را جویا شدیم.بزرگداشت معلم اما...

نظریات
صبح بخیر افغانستان
چهارشنبه ۳ جوزا ۱۳۸۵هرچند ازمعلم و مقام شایسته همه ساله در کشور تجلیل می شود اما طوری که معلوم است کمتر توجه به وضعیت معلمان و استادان مکاتب کشور صورت می گیرد.

با وجود این که آموزش مبدا و اساس پیشرفت و ترقی در یک کشور است و آموزگار باید واقعا آموزگار باشد یعنی این که بفهمد تا بفهماند اما درکشور ما کمتر به این مأمول توجه صورت گرفته است. برنده کمترین نمره در امتحان کانکور شمولیت به موسسات تحصیلات عالی کشور، به دارالمعلمین یا جایی که آموزگاران کشور از آن سند فراغت دارند معرفی می شود. درحال حاضر در بسیاری از مکاتب کشور شمار زیادی از معلمان مکاتب وجود دارند که خود سند رسمی فراغت از مکتب را ندارند. جنگ های سال های گذشته وفرار کادرهای مسلکی و درکنار آن ایجاد فرصت های شغلی در طی چهار سال گذشته برای کسانی که اندک سواد داشته ودر ارگان های دولتی به حد کافی شناخت داشتند این زمینه را مساعد ساخت تا در بیشتر مکاتب شهر و ولایات، معلم کم سواد تر از شاگردباشد.
خط ديورند اين "دهليز مرگ" را برسميت بشناسيد مشکل کشور بر طرف ميشود

نظریات
چراغ
شنبه ۳۰ ثور ۱۳۸۵نماينده گان شورای ملی  بخوانند!

يکي از عوامل سيه روزي 32 ساله مردم افغانستان رد پذيرش خط ديورند است. تا وقتي قضية "دهليز مرگ" را پارلمان موجودة کشور حل و فصل نکند، پاکستان همچنان ناخن زخمي مردم افغانستان را خواهد فشرد. ما در موقعيتي قرار نداريم که به خيالات واهي مان به (تجزيه پاکستان) برسيم، زيرا سرحدات بين المللي امروز، تغيير ناپذير است، به خاطر پس گرفتن يک وجب زمين بمهاي اتمي استعمال خواهد شد.

قضيه ديورند از سال 1949 بدينسو به يک تجارت سياسي بدل شده بيش از پنجاه سال يکطرفه از جيب مردم مظلوم افغانستان خرج پشتونستان خيالي شده پولهاي بي حساب از وزارت سرحدات به جيب معامله گران داخلي و ماوراي ديورند ريختانده ميشود.

 
فقر فرهنگي موجب تهاجم فرهنگي در افغانستان است

نظریات
ایرنا
جمعه ۲۹ ثور ۱۳۸۵رييس مجمع فرهنگي انقلاب اسلامي افغانستان، فقر فرهنگي در اين كشور را زمينه‌ساز هجوم فرهنگ بيگانه در بين مردم افغانستان دانست.

"محمد حسن جعفري " عصر پنج شنبه در سفري كوتاه مدت به ايران جهت ائتلاف گروههاي مختلف تحت لواي اين مجمع فرهنگي
در گفت وگو با ايرنا افزود: حضور بيگانگان از كشورهاي مختلف و تضعيف فرهنگ اسلامي توسط طالبان عامل تهاجم فرهنگي شده است.
نگاهی گذرا به کارنامه چهار ساله داکتر رهين

نظریات
چراغ
دوشنبه ۲۵ ثور ۱۳۸۵در فرهنگ اسلامي، انسان موجود بی اراده و نا آگاه و دست بسته نميباشد؛ بلکه موجودي است صاحب اختيار و انتخاب گر در ارتباط با عملکرد خويش، حال چه وزير يک کشور باشد يا هر مقام ديگري و يا يک فرد عادي جامعه، خودش بايد تصميم بگيرد و نحوه کار کرد و مسؤوليت که به وي سپرده ميشود و نوع و شيوه رفتاري که بر گزيند بايد در تمام اينها خودش فکر کند و از روي فهم و آگاهي و با توجه به آينده خويش و عموم مردم مسيري را انتخاب نمايد و طبق سنت الهي، انسان مختار و آزاد آفريده شده است.

در اين مقوله منظور بحث ما پيرامون عملکرد چهار ساله آقاي رهين که با چاپ کتابي گزارش کاري خود را ارايه نموده است ميباشد.

 
[ بعدی >] [آخرین]نقل و نشر مطالب با ذکر نام سرویس خبررسانی آریانانت  آزاد است صفحه اصلی بخش ها موسیقی تماس با ما مقالات سرخط اخبار

مقدار زمان ايجاد صفحه: 0.095 ثانيه