Wednesday, 23 Sep, 2020 - 8:47   امروز  چهارشنبه ۲ میزان ۱۳۹۹ - ساعت به وقت کابل ۰۸:۴۷بخش ها:

اطلاعيه هيأت اجرائيه مؤقت کميسيون اروپايي نهضت فراگير دموکراسي و ترقي افغانستان

اعلامیه ها
سرویس خبررسانی آریانانت
پنجشنبه ۱۶ قوس ۱۳۸۵سوگوارانه به اطلاع همه رفقا،دوستان و هموطنان در هر جائی که هستند میرسانیم که محمود بریالی به جاودانگی پیوست.

 
فراخوان اتحاديهء انجمنهای افغانها در هلندپيرامون اتحاد وهمبستگی صنفی

اعلامیه ها
سرویس خبررسانی آریانانت
شنبه ۲۷ جوزا ۱۳۸۵تهاجم به حقوق پناهنده گی در کشورهای اروپائی که با دريغ اکنون به يک ُرکن اساسی پاليسی پناهنــــده ستيزی، جناحهـــای راست گرای اين دولت ها مبدل گرديده است، دشواری هـای فراوانی را درپهــــلوی سطح نازل تأمين اجتماعی واقتصادی فرا راه پناهنده گان قرار داده است.اعلاميهء اتحاديهء انجمنهای افغانها در هالند در حمايت از پناهنده گان افغان مقيم کشورناروی

اعلامیه ها
سرویس خبررسانی آریانانت
سه شنبه ۹ جوزا ۱۳۸۵ اتحاديه انجمنهای افغانها در هالنـــــــد، منحيث ارگان سراسری پناهنده گان ومهاجران افغان در اين کشور که درساختار آن بيشتر از 18 نهاد  فرهنگی وکلتــــوری و همچنان انجمن های پناهنـــده گان شامل است ، پشتيبانی وهمسوئی خود را با پناهجـــــويان افغان باشندهء ناروی اعلام ميدارد.
  اتحاديهء ما که مسالهء دفاع از منـــافع قانونی وحقوقی همهء پناهجـويان افغانرا وظيفه ورسالت خود ميشمارد،
در مقطع کنونی که دولت ناروی در تبــــــانی با دولت افغانستان و در ضديت با موازين پذيرفته شده جهـــــانی می خواهند پناهجويان افغان را طور اجباری بازگردانند ودر حقيقت حقوق مسلم چنين افغانها را پايمال کنند، به اين قضيه که جزء پاليسی های پناهنده ستيزی حلقه های راست گرا اين کشور هـــاست به ديده تأثر بار نگريسته وآنرا تقبيح مينمايد.اظهارتسلیت حامدکرزی به خاطر شهادت رئیس شورای ولایتی ولایت تخار

اعلامیه ها
باختر
يكشنبه ۱۳ حمل ۱۳۸۵حامد  کرزی  رئیس  جمهور ی اسلامی افغانستان  بخاطر شهادت  سید صادق اغا رئیس  شورای ولایتی ولایت تخار  عمیقا" متاثر  است .

در  اعلامیه  مطبوعاتی دفتر سخنگوی  ریاست جمهوری گفته شده : سید صادق  اغا حوالی  ساعت پنج  صبح امروز  در منزلش واقع  ولسوالی  خواجه غار  ولایت تخار  مورد حمله  تروریستی  افراد ناشناس  قرار گرفت  و بعد از انتقال  به شفاخانه  جان سپرد .

 
ستره محکمه فرا خوانی مسوولین آن محکمه را توسط ولسی جرگه درمجلس استماعیه بخاطر قضیه عبدالرحمن رد کرد

اعلامیه ها
باختر
پنجشنبه ۱۰ حمل ۱۳۸۵ستره محکمه جمهوری اسلامی افغانستان اعلامیه تاریخی 10حمل 1385   درارتباط به یادداشت مورخ 9/ 1/ 1385 مجلس ولسی جرگه ارسال نموده است .

دراعلامیه امده .

 مجلس محترم ولسی جرگه دریادداشت فوق الذکر خود متذکرگردیده که (( بخاطر بررسی دلایل تخطی از نقض قانون در قضیه یاد شده {که هدف شان قضیه عبدالرحمن میباشد }مسوولین ستره محکمه و حارنوالی به جلسه استماعیه فرا خوانده شوند ))

 
کابینه جدید و اعلامیهء « انجمن پاسداری ازآزادی وفرهنگ»

اعلامیه ها
سرویس خبررسانی آریانانت
جمعه ۴ حمل ۱۳۸۵کابینه جدید و« اعلامیهء انجمن پاسداران پاسداری ازآزادی وفرهنگ » انجمن پاسداران پاسداری از آزاد ی و فرهنگ نهاد است سیاسی وفرهنگی ، که در قبال رویداد هایی سیاسی و فرهنگی بمثابه ء نهاد مستقل عمل می کند .این نهاد وظیفه ء خود می داند تا پرده از رویداد هایی سیاسی وفر هنگی بر دارد ومردم رادر روشنایی حقایق قرار دهد.

 آغازین تلاش هایی این نهاد به دوران سیاه طالبی بر می گردد . اما پس از یازدهم سپتامبر و ایجاد دولت ایتلافی از مجاهدان و تکنوکرات هایی وابسته به غرب ، نحوه ء فعالیت این نهاد به رکود مواجه می شود و جوش وخروش دوران طالبی را از دست می دهد . این به آن مفهوم نمی باشد که این نهاد نگران رویداد ها ونا بسامانی کشورش نبوده ودر قبال خیمه شب بازی های جرگه بزرگان و دست اندازی در قانون اساسی ، تحمیل سرود ملی و مشروعیت دادن به زبانزد هایی پشتو در زبان فارسی وتشکل کابینه مصلحتی وتنظمی اعلان موضع نداشته است بلکه مجموعهء این روند وروال را در یک استرانیژی استعماری در تبانی با تمامیت خواهان قبیله سالاران خلاصه می دانسته است و شماری از مانور هایی پسینی را که اینک بر می شمریم، ادامه و مکمل همان سیاست ها می داند : ایجاد تفرقه میان اقوام وملیت ها بر سر ریاست مجلس و این اواخر پیشنهاد کابینه جدید همهء این ها پیامد همان سیاست پسین می باشد. اعلاميه ولسي جرگه در برابر مداخلات غير مسئولانه پرويز مشرف

اعلامیه ها
نیما
دوشنبه ۱۵ حوت ۱۳۸۴جنرال مشرف در مصاحبه اي که با شبکه تلويزيون سي ،ان ، ان، امريکا انجام داده است ، اظهار داشته ، که حامدکرزي رئيس جمهور جمهوري اسلامي افغانستان از انچه درکشورش ميگذرد بي توجه وبي اطلاع است.


اين اظهارات از سوي نهادها، ارگانهاي گوناگون ملي مورد واكنش قرار گرفته و در برابر آن با انتشار بيانيه هايي محكوم كرده اند، كه در همين جهت امروز ولسي جرگه در پايان مباحث روزنانه خويش با انتشار يك بيانيه مواضع اصولي ولسي جرگه را چنين بيان داشتند:

 
نقل و نشر مطالب با ذکر نام سرویس خبررسانی آریانانت  آزاد است صفحه اصلی بخش ها موسیقی تماس با ما مقالات سرخط اخبار

مقدار زمان ايجاد صفحه: 0.174 ثانيه