مقام هام های امنیتی ولایت نورستان روز سه شنبه گفتند که طالبان شام دوشنبه بر ولسوالی وایگل این ولایت حمله کردند و این ولسوالی را به تصرف خود درآوردند.


    مطلب مرتبط

   
۱   یک زن در نورستان چهار طالب را کشت

۲   امنیت ملی: پاکستان اعضای شبکه‌ی حقانی را به مناطق امن انتقال داده است

۳   منطقه شاخ ولسوالی قیصار به کنترول طالبان در آمد

موضوعات مرتبط

طالبان


شمس الرحمان نورستانی، فرمانده پولیس ولایت نورستان به طلوع نیوز گفت که طالبان دیشب بر پاسگاه های نیروهای امنیتی در ولسوالی وایگل حمله کردند که درنتیجه نیروهای امنیتی بامداد سه شنبه ازاین ولسوالی عقب نشینی کردند.

درهمین حال طالبان در تماس با رسانه ها گفته اند که ولسوالی وایگل را نیمه شب تصرف کرده اند.

فرمانده پولیس نورستان گفت که این حمله ها تلفاتی در پی نداشته اند.

ولایت نورستان هم مرز با پاکستان می باشد ومقام های افغان گفته اند که شورشیان ازآن سوی مرز داخل این ولایت می شوند و بر پاسگاه های نیروهای افغان حمله می کنند.

طالبان پیش ازاین بر ولسوالی برگ متال این ولایت نیز حمله کرده بودند و این ولسوالی را به تصرف خود آورده بودند که پس ازعملیات های گُستردۀ نیروهای افغان وخارجی طالبان از ولایت فرار کردند.

این حمله در حالی رخ می دهد که قراراست در ماه جولای ۲۰۱۱ میلادی نیروهای افغان مسؤولیت ۷ بخش کشور را برعهده گیرند.

این مرحلۀ نخست واگذاری مسؤولیت امینت به نیروهای افغان است و تا پایان ۲۰۱۴ میلادی نیروهای افغان مسؤولیت امنیت کشور را برعهده خواهند گرفت و نیروهای خارجی کشور را ترک خواهند کرد.

اخیرأ عبدالرحیم وردک وزیردفاع ملی کشور از جامعۀ جهانی خواسته است تا نیروهای افغان را باجنگ افزارهای سنگین و هواپیما ها مجهز بسازد.

آقای وردک برگرفتن مسؤولیت های امنیتی تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی تأکید می ورزد، اما می گوید که نیروهای مسلح کشور با کمبودی هایی رو به روهستند.


اخبار بیشتر از ولابت نورستان
   
۱ یک زن در نورستان چهار طالب را کشت
۲ نقاب‌پوشان سیاه کیستند و چه می‌کنند؟
۳ طالبان: حلق آویزشدگان در نورستان جاسوس بودند

موضوعات مرتبط

نورستان