مقام های امنیتی ولایت نورستان در شمال شرق کشور می گویند که بر اثر حمله گروه طالبان بر یک موتر حامل پولیس و غیرنظامیان در ولسوالی کامدیش این ولایت، یازده نفر کشته و زخمی شده اند.
به گفته این مقام ها، در این حمله 5 نفر کشته و شش تن دیگر زخمی شده اند.
غلام الله، قوماندان امنیه نورستان با تایید این رویداد به خبرگزاری بخدی گفت: "طالبان مسلح، شام گذشته(شنبه)در ولسوالی کامدیش ولایت نورستان بر یک موتر حامل افراد ملکی و پولیس حمله کردند که در نتیجه سه غیر نظامی و دو مامور پولیس کشته و 6 غیرنظامی دیگر زخمی شده اند."
غلام الله، می گوید که تمام زخمی های این رویداد افراد ملکی هستند و به شفاخانه مرکزی ولسوالی کامدیش ولایت نورستان انتقال داده شده اند.
نورستان در شمال شرق همرز با پاکستان از ولایات نا آرام کشور است که طالبان وابسته به پاکستان و افراد وفادار به گلبدین، رهبر حزب اسلامی، در مرکز و ولسوالی های این ولایت فعالیت گسترده دارند.
حمله بر نیروهای امنیتی، کارگذاری بمب های کنارجاده ای و حملات انتحاری از تاکتیک های اصلی جنگی این شورشیان در ولایت نورستان خوانده شده است.
پیشتر نیز در اثر حمله گروه طالبان وابسته به پاکستان بر مناطق ولسوالی های کامدیش و برگمتال این ولایت، دها باشنده محلی این ولسوالی های خانه هایشان را ترک کردند.
گروه طالبان هزاران مواشی باشندگان محلی ولسوالی های کامدیش و برگمتال نورستان را به جرم داشتن ارتباط با دولت، نیز با خود برده بودند.
هرچند پولیس و نظامیان اردوی ملی مستقر در ولایت نورستان در جریان سال های گذشته، تلاش کرده که این ولایت را از وجود گروه های شورشی پاکسازی کنند اما تاکنون موفق به این امر نشده اند.
با این حال، غلام الله، قوماندان امنیه نورستان به خبرگزاری بخدی گفت که در حمله شام گذشته طالبان، بر موتر حامل پولیس و افراد ملی، کودکان و زنان نیز کشته شده اند.
او اما تاکید کرد که منطقه فعلا در کنترول ماموران پولیس نورستان است.
گروه طالبان تاکنون در این زمینه اظهار نظر نکرده است.


اخبار بیشتر از ولابت نورستان
   
۱ یک زن در نورستان چهار طالب را کشت
۲ نقاب‌پوشان سیاه کیستند و چه می‌کنند؟
۳ طالبان: حلق آویزشدگان در نورستان جاسوس بودند

موضوعات مرتبط

نورستان