مشاوران پاکستانی در صفوف مخالفان مسلح در سرپل جنرال عبدالروف تاج؛ قومندان امنیه ولایت سرپل از حضور مشاوران استخباراتی I S I در صفوف مخالفان مسلح دولت در این ولایت خبر می‌دهد.


    مطلب مرتبط

   
۱   مردان مسلح در غرب افغانستان یک نامزد شورای ولایتی با دو پسرش را کشتند

۲   حمله طالبان بر میدان هوایی کابل

۳   در اثر یک انفجار در ولایت پکتیکا، 89 تن کشته شدند

موضوعات مرتبط

دهشت افگنی

از مدتی بدین سو، شایعاتی  در باره‌ی حضور مشاوران سازمان استخباراتی آی اس آی پاکستان در شمال کشور به گوش می‌رسد و گفته می‌شود که این مشاوران، مخالفان مسلح دولت را آموزش می‌دهند تا به فعالیت‌های دهشت افکنانه شان  علیه دولت در شمال کشور و ناامن ساختن محیط زندگی مردم ادامه دهند.

عبدالروف تاج؛ قومندان امنیه ولایت سرپل با تایید این موضوع می‌گوید که نظر به معلومات استخباراتی و کشفی نیروهای امنیتی افغان، شماری از مشاوران سازمان استخبارتی پاکستان برای همکاری با مخالفان مسلح دولت که در این ولایت فعالیت دارند از پاکستان به این جا آمده و آن‌ها را در طرح  ریزی عملیات دهشت افکنی علیه نیروهای امنیتی افغان آموزش می‌دهند.

قومندان امنیه سرپل تصریح کرد  که پس از اطلاع  از حضور مشاوران پاکستانی در منطقه "کچن"ولسوالی کوهستانات، نیروهای امنیتی،عملیات تصفیه‌یی را در این منطقه راه اندازی کردند که در نتیجه درگیری‌های شدید میان مخالفان مسلح دولت و نیرو‌های امنیتی منطقه "کچن" ولسوالی کوهستانات از کنترول مخالفان مسلح دولت باز پس گرفته شد و شورشیان مسلح همراه با مشاوران پاکستانی از منطقه فرار کردند.

جنرال تاج می‌افزاید که این مشاوران پاکستانی برنامه داشتند که بیش از 30 پولیس محلی را مجبور به پیوستن به  مخالفان مسلح دولت سازند که این توطیه آنان با مقاومت سخت مردم محل روبه رو به رو شده و شکست خوردند.

پیش از این، مسوولان محلی در ولایت‌های فاریاب و جوزجان در باره فعالیت گسترده‌ی طالبان و مشاوران  پاکستانی و "چچنی" در این ولایت هشدار داده بودند.
اخبار بیشتر از ولابت سرپل
   
۱ نامزد شورای ولایتی ربوده شده در سرپل با ۹ همراهش کشته شد
۲ مشاوران پاکستانی در صفوف مخالفان مسلح در سرپل
۳ فرمانده پليس بلخاب ولايت سرپل در شمال افغانستان كشته شد

موضوعات مرتبط

سرپل