شماری از اعضای ولسی جرگه می گویند که قضیه پیدا شدن چهار واسکت انتحاری از خانه موسی خان اکبر زاده والی غزنی باید بررسی شود.
علی اکبر قاسمی، نماینده مردم غزنی در ولسی جرگه گفت که اگر چنین قضایایی از سوی پارلمان، نهادهای عدلی و قضایی کشور بررسی نشود، افغانستان دچار بحران بزرگ خواهد شد.


    مطلب مرتبط

   
۱   یک زن در نورستان چهار طالب را کشت

۲   امنیت ملی: پاکستان اعضای شبکه‌ی حقانی را به مناطق امن انتقال داده است

۳   منطقه شاخ ولسوالی قیصار به کنترول طالبان در آمد

موضوعات مرتبط

طالبان
او می گوید، چندی پیش نیروهای امنیت ملی کشور، چهار واسکت انتحاری را از خانه والی غزنی پیدا کرده و این قضیه، در حال حاضر فراموش شده است.
آقای قاسمی، از تمام اعضای مجلس نمایندگان کشور خواست که این قضیه را بررسی کرده و نگذارند خاموش شود.
در همین حال میرویس یاسینی، معاون اول ولسی جرگه که ریاست پارلمان را امروز (شنبه) به عهده داشت، نیز خواهان بررسی قضیه پیدان شدن چهار واسکت انتحاری از خانه والی غزنی شد.
غزنی در مرکز کشور از ولایات نا آرام است که گروه طالبان در مرکز و برخی ولسوالی های این ولایت، فعالیت گسترده دارند.
باشندگان ولایت غزنی جریان چند سال گذشته، علاوه بر فعالیت شورشیان طالب، شاهد برخی همکاری مقام های محلی و امنیتی این ولایت با شورشیان نیز بوده اند.
پیشتر نیز ولسوالی رشیدان این ولایت، به دست افراد وابسته به طالبان سقوط کرد.
مقام های محلی این ولایت اما در آن زمان اعلام کردند که به صورت تاکتیکی اداره ولسوالی رشیدان غزنی را به منطقه امن تر انتقال داده اند.
محمدعلی احمدی، سخنگوی والی غزنی نیز به خبرگزاری بخدی گفته بود: "به دلیل این که ادره ولسوالی رشیدان غزنی از حمله راکت و هاوان طالبان مصوون بماند، اداره به جای امن تر انتقال داده شده است."
اما شماری از آگاهان گفته بودند که این ولسوالی در همکاری با مقام های محلی با طالبان سقوط کرده است.
با این حال، علی اکبر قاسمی نماینده مردم غزنی در ولسی جرگه می گوید، والی غزنی تلاش دارد که قضیه پیدا شدن چهار واسکت انتحاری از خانه اش را به نحوی پنهان کند.
او همچنان گفت: "برخی کسانی که تلاش کرده قضیه پیدا شدن چهار واسکت انتحاری از خانه والی غزنی را در رسانه ها انعکاس دهد، از سوی موسی خان اکبر زاده، والی این ولایت زیر نظارت قرار گرفته است."
قاسمی می گوید، به همین دلیل یک عضو برجسته شورای ولایتی غزنی به دستور موسی خان اکبرزاده، یک شب زیر نظارات سارنوالی این ولایت قرار گرفته است.
در همین حال، موسی خان اکبر زاده والی غزنی در گفتگو با خبرگزاری بخدی این اظهارت را رد کرد.
اکبر زاده می گوید که واسکت های انتحاری از خانه اش پیدا نشده و برخی نمایندگان مجلس به او تهمت زده اند.اخبار بیشتر از ولابت غزنی
   
۱ 'اگر ده انگشت دستم هم قطع شود، بازهم رای می‌دهم'
۲ عبدالله: ولسوالی جاغوری را ولایت میسازم
۳ تعداد افراد کشته شده گروه طالبان در غزنی به '۸۰ تن' رسید

موضوعات مرتبط

غزنی