پلیس قندوز در شمال افغانستان اعلام کرده که دو فرمانده شورشی که هشدار داده بودند، انگشتان رای دهندگان را می‌برند، با پنج فرد دیگر کشته شده‌اند.


    مطلب مرتبط

   
۱   عــدالت قربانیِ مصلـحت افشـای سنـد تا به کـی؟

۲   فـرجـامِ انتـخابات گزینه‌ها و پیـامدها

۳   متهم شدن محمد کریم خلیلی به مهندسی انتخابات از سوی دسته انتخاباتی عبدالله عبدالله

موضوعات مرتبط

انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۳
غلام‌مصطفی محسنی، فرمانده پلیس قندوز گفته که ملا اسلام‌الدین و ملا خدر صبح سه شنبه (۲۴ حمل/فروردین) با شش تن از افراد خود بر یک پاسگاه پلیس در روستایی موسوم به "توبره‌کش" حمله کردند.

آقای محسنی گفته که این دو فرمانده در اثر درگیری سه‌ساعته با پلیس، با چهار تن دیگر کشته و دو شورشی دیگر دستگیر شده‌اند، اما به نیروهای پلیس آسیبی نرسیده است.

فرمانده پلیس قندوز افزوده که سلاح‌ها و مقداری جنگ افزار دیگر متعلق به این هشت عضو گروه طالبان به دست پلیس افتاده و علاوه بر آن برگه‌هایی در مورد جمع‌آوری عشر و ذکات هم از نزد آنها به دست آمده است.

ژنرال محسنی همچنین گفته که ملا اسلام‌الدین و ملا خدر پیش از انتخابات به مردم هشدار داده بودند که اگر در انتخابات شانزدهم حمل/فروردن شرکت کنند، انگشتان آنها را خواهند برید.

طالبان گفته بودند که انتخابات ریاست جمهوری و شوراها ولایتی را مختل خواهند کرد و بر اساس اطلاعات اداره امنیت ملی افغانستان، این گروه اجرای سه هزار و ۲۰۰ حمله را در این روز برنامه‌ریزی کرده بودند.

لطف‌الله مشعل، سخنگوی این اداره در یک نشست خبری کلیک گفت که ۲۶۲ نفری که قصد حمله انتحاری در شهرهای مهم کشور داشتند، در ۲۳ ولایت دستگیر شدند.

وزارت داخله افغانستان در گزارشی درباره وضعیت امنیتی روز انتخابات، از کشته شدن ۱۷۶ شورشی و ۱۲ مامور پلیس در این روز کلیک خبر داد.اخبار بیشتر از ولابت کندوز
   
۱ تجاوز یک ملای مسجد بالای یک دختر ده ساله در کندز
۲ 'شورشیانی که گفته بودند انگشتان رای‌دهندگان را می‌برند، کشته شدند'
۳ برخلاف نگرانی‌ها، کندز انتخابات امنی را آغاز کرد

موضوعات مرتبط

کندوز