مقامات محلی در ولایت غزنی در جنوب افغانستان اعلام کردند که در عملیات مشترک نیروهای ارتش و پلیس ملی افغانستان زیر نام 'وطن' که از ۱۳ ثور(اردیبهشت) شروع شده است، دست کم ۸۰ نفر از اعضای گروه طالبان کشته شده اند.


    مطلب مرتبط

   
۱   یک زن در نورستان چهار طالب را کشت

۲   امنیت ملی: پاکستان اعضای شبکه‌ی حقانی را به مناطق امن انتقال داده است

۳   منطقه شاخ ولسوالی قیصار به کنترول طالبان در آمد

موضوعات مرتبط

طالبان

محمد علی احمدی، معاون والی غزنی به بی‌بی‌سی گفت که جسد ۶ شهروند پاکستان نیز در میان کشته‌شدگان است.

او افزود که در این عملیات ۳۷ نفر از افراد گروه طالبان زخمی و مقداری اسلحه سبک و سنگین نیز به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

آقای احمدی تایید کرد که در این درگیری یک سرباز امنیتی افغان کشته، ۶ نفر زخمی و یک نفر نیز توسط نیروهای مخالف اسیر شده است.

او افزود که این درگیری به این دلیل در ولسوالی گیلان ولایت غزنی به طول انجامید که نیروهای تازه نفس و کمکی طالبان از ولایت‌های همجوار غزنی، وردک و پکتیا به این ولایت آمده‌اند.

معاون والی غزنی گفت که نیروهای طالبان نگران این مساله بودند که هدف این عملیات ولسوالی ناوه در همسایگی گیلان باشد که از مدتی است توسط نیروهای طالبان کنترل می‌شود و به یک مرکز فرماندهی عملیات آنان تبدیل شده‌است.

او افزود که نیروهای طالبان، غیر نظامیان را سپر قرار داده و در منازل و مساجد پناه گرفته‌اند، ولی عملیات نیروهای امنیتی افغان ادامه خواهد یافت.

آقای احمدی تایید کرد که تعدادی از خانواده‌ها به دلیل ادامه درگیری در این منطقه ناچار به ترک خانه‌هایشان شده‌اند ولی وضعیت آنها نگران کننده نیست.

هنوز گروه طالبان درباره این گزارش اظهار نظری نکرده است.

حضور افراد وابسته به گروه طالبان از مدت‌ها پیش در برخی از مناطق ولایت غزنی گزارش می‌شود و در مواردی این افراد با نیروهای امنیتی درگیر می‌شوند و در برخی از نقاط اقدام به بمب‌گذاری می‌کنند.

مقام‌های محلی در ولایت غزنی در روزهای گذشته اعلام کرده بودند که در نبرد سخت میان نیروهای امنیتی و افراد گروه طالبان، دست کم ۵۰ عضو این گروه کشته شداه‌ند.
اخبار بیشتر از ولابت غزنی
   
۱ 'اگر ده انگشت دستم هم قطع شود، بازهم رای می‌دهم'
۲ عبدالله: ولسوالی جاغوری را ولایت میسازم
۳ تعداد افراد کشته شده گروه طالبان در غزنی به '۸۰ تن' رسید

موضوعات مرتبط

غزنی