Tuesday, 14 Jul, 2020 - 11:06   امروز  سه شنبه ۲۴ سرطان ۱۳۹۹ - ساعت به وقت کابل ۱۱:۰۶بخش ها:

تعداد بازدید: ۲۰۲۲

دوستم نتيجه تحقيقات انتخاباتی را می پذيرد

بی بی سی
21 میزان, 1383
يکی از نامزدهای اصلی در رقابت های انتخابات رياست جمهوری افغانستان اعلام کرده است که نتيجه تحقيقات مستقل در زمينه بروز احتمالی تخلف در جريان رای گيری را خواهد پذيرفت.
بامداد روز چهارشنبه، 13 اکتبر، سخنگوی عبدالرشيد دوستم، فرمانده نيرومند ازبک در شمال افغانستان که در کنار تعداد ديگری از نامزدها به علت بروز يک مشکل فنی در جريان اخذ رای خواستار تعليق رای گيری شده بود، گفت که وی از تحقيقاتی که سازمان ملل متحد در اين مورد انجام می دهد حمايت می کند.


تعداد بازدید: ۲۱۹۳

یک پایگاه طالبان در ننگرهار منهدم شد

باختر
21 میزان, 1383
موظفین ریاست مبارزه با تروریزم وزارت امور داخله میگویند عصر دیروز یک پایگاه طالبان را درحصارک ننگرهار منهدم ساخته اند یک منبع ان اداره به خبر گزاری باختر گفت : عملیات دیروز در قریه گاری ولسوالی حصارک ننگرهار انجام شد . هدف ، پایگاه ملا قدیر بود این شخص قبلا" به عنوان یکتن از مسوولین مالی طالبان کا رمیگرد . منبع اضافه کرد طالبان با ایجاد این پایگاه خطری عمده را متوجه شاهراه کابل – تورخم و تاسیسات برق در مسیر این شاهراه نموده بودند .


تعداد بازدید: ۲۱۶۴

وجود تقلب در انتخابات حتمي است

شبکه اطلاع رسانی افغانستان
21 میزان, 1383
محترم يونس قانوني يكي از رقباي اصلي حامد كرزي در انتخابات رياست جمهوري افغانستان تقلب را در انتخابات حتمي دانسته اعلام كرد: در زمينه تقلب در انتخابات رياست جمهوري افغانستان با جناب خليل زاد و وندرل نمايندگان آمريكا و اروپا مذاكراتي صورت گرفته تا هيات بررسي تقلب هاي انتخاباتي تشكيل شود و موضوع نتايج انتخابات به نفع و صلاح مردم به پايان برسد.


تعداد بازدید: ۲۰۷۸

سفارت آمريكا هدف حمله راكتي

شبکه اطلاع رسانی افغانستان
21 میزان, 1383
گذشته سه راكت در نزديكي سفارت آمريكا در منطقه وزير اكبر خان كابل اصابت نمود. در اين حمله راكتي يك مرد كشته ويك خانه ويران گرديد. هنوز كسي مسووليت اين حمله را بر عهده نگرفته است اما تبليغات دولتي اين چنين حملاتي را به نيروهاي طالان نسبت مي دهند. همچنين گزارش شده است كه يك راكت نيز در نزديكي گارنيزيون كابل اصابت نموده است.


تعداد بازدید: ۲۲۱۹

روسيه غرب را به ناتوانى در افغانستان متهم کر

ایرنا
21 میزان, 1383
رييس کميسيون شوراى فدراسيون روسيه در امور بين الملل از نيروهاى ائتلاف به رهبرى آمريکا به خاطر آنچه که عدم تامين آزاديهاى سياسى در افغانستان ناميد ، انتقاد کرد.


تعداد بازدید: ۲۱۶۵

فقط 4 كانديدا راي دادند

شبکه اطلاع رسانی افغانستان
21 میزان, 1383
از ميان 18 كانديداي رياست جمهوري افغانستان فقط 4 كانديدا در پاي صندوق هاي راي گيري حاضر شده راي خود را به صندوق ريختند. حامد كرزي ، محمد محقق ، احمدشاه احمد زي و عبدالهادي دبير 4 كانديدايي هستند كه در روز راي گيري هركدام در يكي از محل هاي راي دهي حاضر شده راي خود را به صندوق انداختند. كانديداي ديگر در حال بررسي مسايل انتخابات بودند و فرصت نكردند تا در يكي از محل هاي راي گيري حاضر شده مانند ديگر مردم در راي دهي شركت نمايند.


تعداد بازدید: ۲۳۹۷

نحوه شمارش آراي انتخابات

شبکه اطلاع رسانی افغانستان
21 میزان, 1383
مانويل سيلوا سخنگوي سازمان ملل متحد در افغانستان نحوه شمارش آرا را استاندارد و مطابق با اصول حفظ و مراقبت از آراي مردم دانسته اظهار داشت : پس از انتقال كامل صندوق هاي آرا به هست مركز شمارش ، پس از اطمينان از طريقه مهمور بودن بازگشايي و شمارش مي شود. وي افزود : شمارش آرا تحت نظر كميسيون مشترك تنظيم انتخابات انجام مي شود. وي در خصوص زمان شمارش آرا گفت : شمارش آرا از سه روز بعد شروع و تا مدت سه هفته ادامه خواهد يافت.


تعداد بازدید: ۲۳۵۰

کميته تحقيق سازمان ملل درباره انتخابات

بی بی سی
21 میزان, 1383
مقامات انتخاباتی در افغانستان از سازمان ملل متحد خواسته اند تا در خصوص مشکلات مطرح شده در انتخابات رياست جمهوری افغانستان تحقيق کنند. مقامات سازمان ملل متحد نيز برای رسيدگی به اين موضوع يک کميته 3 نفره تشکيل داده اند.


تعداد بازدید: ۳۷۶۱

دیدار شرودر از کابل

بی بی سی
21 میزان, 1383
مرتضی رئیسی
صدر اعظم آلمان در دیدار روز دوشنبه (11 اکتبر ) خود با حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان انجام آرام انتخابات ریاست جمهوری در افغلنستان را یک گام بزرگ در راه ثبات و دموکراسی در آن کشور خواند.


تعداد بازدید: ۵۱۰۳

شوراى نامزدهاى افغانستان خواهان توقف فورى ر

ایرنا
18 میزان, 1383
شوراى نامزدهاى انتخابات رياست جمهورى افغانستان ظهر شنبه خواهان توقف فورى راىگيرى در اين کشور شد. يکى از اعضاى اين شورا در گفت و گوى اختصاص با ايرنا گفت : موارد متعدد تقلب در انتخابات روى داده که بايد براى جلوگيرى از ادامه اين روند، انتخابات سريعا متوقف شود.......


تعداد بازدید: ۲۱۵۹

راى گيرى از مهاجران افغان مقيم پاکستان

ایرنا
18 میزان 1383 افغان هاى مهاجر مقيم پاکستان روز شنبه با حضور در مراکز راىگيرى انتخابات رياست جمهورى افغانستان ، در نخستين انتخابات عمومى در تاريخ سياسى اين کشور شرکت کردند.


تعداد بازدید: ۶۲۳۸

کرزی رای خود را به صندوق انداخت

بی بی سی
18 میزان, 1383
ستار سعيدی
حامد کرزی رييس دولت انتقالی افغانستان، رای خود در انتخابات رياست جمهوری را به صندوق انداخته و از بروز مشکل فنی در نخستين ساعات رای گيری در اين کشور، ابراز نگرانی کرد. .....


تعداد بازدید: ۲۰۷۳

انفجار در کابل در آستانه انتخابات

۱٧ ميزان، ۱۳٨۳
بى بى سى
پی وقوع انفجار در منطقه ديپلماتيک کابل، پايتخت افغانستان، نيروهای مسلح افغان و آمريکايی اين منطقه را مسدود کرده اند. ژنرال باباجان، رييس پليس کابل گفت يک راکت در نزديکی مقر نيروهای ائتلاف تحت رهبری آمريکا منفجر شد.


تعداد بازدید: ۲۳۴۶

حملهء اسکندر به آریانا

يكشنبه، ۱۲ ميزان ، ۱۳٨۳

سخـن بـر سر جنگ اسکـندر است
که روم ازشکستش شکسته سراسـت
که اقبال او چـــون کمی پــا گرفـت
زســـاســـان رهء آریـــانــا گــرفـــت
اگرچه که مادر بدو گـــفــتــه بـــود
کـــه بــا ايـن وطـن کـين نـبايد نـمود
بَــدُو گـفـته بُــد راهــدان، راهــبیـن
کـــه خـر خــانـه نــي، آرياناست این
چـه، ایــن خاک را مـادرانی دگــــر
پــسر زاده انــــد از پـــــدر در پـــدر
ازيـنجا به شمشير نــتوان گــذشــت
ازینجا تـوان نـيــست آسـان گــذشــت
درین خطه کوه وکمر سرکش است
دِه و دره زيــن خـاکـدان آرش است
مـبين ســـــوي احـــوال ويـــران او
مَـپـِـــنــدار بــي کــــس، بــیـــابـان او
هـــراتـش سرا پاي جـــنگاور است


تعداد بازدید: ۲۳۴۵

متن بيانيه احمد ولي مسعود

پیمان ملی
2 میزان, 1383
حضار گرامي، مهمانان محترم ودوستداران مسعود شهيد! السلام عليکم! اجازه دهيد دراين هفته شهيد ودر سومين سالروز شهادت برادر بزرگوار احمد شاه مسعود با فرستادن درود ودعا به روح پاک شهداي افغانستان، بار ديگر فرصت آن بيابيم تا با آرمان هاي آن يار عزيز تجديد پيمان کرده در باب ارزش هايي که وي در هر گامي از زندگي خويش به يادگار مانده است سخني چند گوييم وخاطره هاي شکوه ناک زندگي اش را تازه کنيم.


[اول] [


نقل و نشر مطالب با ذکر نام سرویس خبررسانی آریانانت  آزاد است صفحه اصلی بخش ها موسیقی تماس با ما مقالات سرخط اخبار

مقدار زمان ايجاد صفحه: 0.201 ثانيه